Blog

Licówki - kompedium wiedzy

Wielu z nas marzy o hollywoodzkim uśmiechu. Oglądamy zdjęcia gwiazd filmowych i podziwiamy ich równy zgryz i śnieżnobiałe, wolne od ubytków zęby. Tymczasem niemal każdy może w szybkim czasie stać się posiadaczem takiego wyglądu. Z pomocą przychodzą tu licówki.

zobacz więcej →

Wszystko co warto wiedzieć o implantach

Kiedy stracimy zęba w wyniku wypadku czy choroby, najczęściej myślimy o jego uzupełnieniu ze względu na aspekt estetyczny. Zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z utratą jednego z przednich zębów i ubytek jest dobrze widoczny. Jeśli pozbędziemy się zęba trzonowego często bagatelizujemy jego brak, ze względu na to, że nie zmienia to naszego wyglądu i zazwyczaj zauważalne jest dopiero przy naprawdę szerokim otwarciu ust. To jednak duży błąd. Jak najszybsze wypełnienie luki to bowiem nie tylko kwestia urody, ale również zdrowia.

zobacz więcej →

Co przebarwia Twoje zęby

Do powstawania przebarwień zębów dochodzi na drodze różnych mechanizmów. Przyczynami mogą być czynniki wewnętrzne, takie jak zaburzenia metabolizmu, niedobory składników odżywczych i przyjmowanie leków. Natomiast czynnikami zewnętrznymi są przede wszystkim kamień nazębny, palenie tytoniu oraz wiele pokarmów, które ze względu na wysoką kwasowość osłabiają szkliwo i umożliwiają wnikanie barwnikom zawartym w diecie do zewnętrznych warstw szkliwa.

zobacz więcej →

Badanie 3D CBCT

W celu planowania leczenia implantologicznego, endodontycznego oraz oceny położenia zębów zatrzymanych i nadliczbowych
wyposażyliśmy gabinet w aparat tomograficzny CBCT o niskiej dawce promieniowania oraz wysokiej rozdzielczości.

zobacz więcej →